Jdi na obsah Jdi na menu
 


Experiment 586,509,345,613,603,515,627

19. 3. 2017

Experiment 586 - Tank

15 díle se objevil.Experiment 586 Tank je oranžový, kulatý a pancéřovaný experiment, jehož hlavní schopností je vyhledávat a požírat vše, co je vyrobeno z plechu, přičemž se postupně zvětšuje a způsobuje paniku i obrovské materiální škody.
Jeho dobrou vlastností je to, že na živé tvory neútočí, pokud se mu nesnaží stát v cestě. V epizodě "Tank" nabral Stitche v rytířském brnění do tlamy, ale sežral jen brnění a Stitche hned vyplivl, takže to značí, že pro život není nebezpečný. Patří mezi polepšené experimenty a v závěrečné epizodě byl vysvobozen Lilo a Stitchem s ostatními experimenty z Gantuho lodi.

Experiment 509 - Výhonek

16 díle se objevil a2x23.Experiment 509 Výhonek je původem malý, fialovozelený, masožravé rostlině podobný experiment, který způsobuje spoušť tím, že se po každém polití zvětší a rozmnoží své výhonky a kořeny na ničivý prales. V případě epizody "Výhonek" řádil na soutěži o nejkrásnější rostlinu, do níž se s ním zapojila Lilo a znovu musel situaci zachránit jen Stitch, který soutěžil jako rodeo. Také patří mezi životu nejnebezpečnější experimenty.Když ho Stitch zkrotil, s Lilo ho nechali obrovského na vrcholu ananasového stožáru na výstavu.

Experiment 345 - Elastico

Objevil se 17 díle2x7.Experiment 345 Elastico (Elastiko) je malý, zelený, klaunovi podobný experiment, který je vlastně také sestrojen jako klaun na rozptýlení nepřátel předváděním svých komických cirkusových kousků. Má neuvěřitelně ohybné tělo i končetiny (podle toho dostal jméno), což mu umožňuje rychlý a šikovný únik před nepřítelem.

Vidět je to v epizodě "Elastico", kde vystupuje v cirkuse. Od své aktivace nebyl zlý, takže patří mezi Jumbove dobré a užitečné experimenty a jeho domovem zůstal cirkus.

Experiment 613 - Trúbič

Objevil se18 díle Trubač. Experiment 613 Trúbič je malý, modrý, lemurovi podobný experiment se zkroucenou trubkou na hlavě a čtyřmi rukama. Je sestrojen na vydávání ohlušujúcich varovných signálů před nepřítelem. V epizodě "Trúbič" způsobil dočasnou hluchotu Stitchovi, přičemž se musel ujmout jeho chytání Pleakley, jelikož nemá uši a je jediný odolný vůči jeho troubení. Ale odkdy se Trúbič polepšil, používá se jako varovný signál před zloději, nebo smršti. Je tedy ve skupině polepšení experimentů.

Experiment 603 - Laser

.Experiment 603 Laser je malý, hnědožlutý, modrooký, létající experiment, který má podobnou funkci jako 221 Sparky.
Slouží jako živá laserová koule a způsobuje zmatek všude, kudy se přežene. Hrál v epizodě "627", kde řádí na farmě a Plašil domácí zvířata. Chytil ho však Gantu s pomocí 627 a až do poslední epizody ho věznil s ostatními experimenty ve své lodi, byl však osvobozen lilo a Stitchem. Laser patří mezi Jumbove polepšené experimenty.

Experiment 515 - Odlesňovač

Bjesnovač Objevil se 19 díle2x9.Experiment 515 Odlesňovač je větší, růžovofialový experiment s límcem kolem krku a drápy přizpůsobenými na kácení stromů a způsobi tak zkázu celého lesa v rekordně krátkém čase. Vyskytl se na začátku epizody "627", ale nehrál hlavní roli a hned se také stal díky Stitchovi dobrým. Rovněž ho bylo vidět i v některých dalších epizodách, např. v "Čistko". Odlesňovač tedy patří mezi Jumbove polepšené experimenty.

Experiment 627

Objevil se 19 díle2x23.Experiment 627 je větší než Stitch, červenohnědý experiment s vysokou hlavou sestrojen se stejnými funkcemi jako Stitch, ale žádnými slabinami.
Dokonce se ani nedá změnit na dobrého. V epizodě "627" si Stitch s ním změřil síly, ale zpočátku jej nevěděl porazit. Nakonec se dozvěděl, že zdolat ho lze jedině tehdy, pokud ho něco pořádně rozesměje. Tehdy už není schopen pokračovat v boji. Po jeho porážce ho Lilo dehydruje pomocí dehydrátora zpět do kapsulky. Z celkové charakteristiky vyplývá, že 627 patří do kategorie zlé ale nepolepšiteľné experimenty.