Jdi na obsah Jdi na menu
 


experimenti 020,089,086,133,505,277,210,248,316

16. 4. 2017

Experiment 020 - Chytrák

Sidř se objevil 2x5,2x9.Experiment 020 Chytrák je větší, růžový experiment s kloboukem na hlavě, sestrojen jakoobchodník. Dokáže prodávat cokoliv za koľkokoľvek a komukoliv. Dokonce i to, co mu nepatří.V epizodě "Chytrák" pomáhal Lilo a Stitchovi prodávat čokoládové tyčinky v školní soutěži, ale později prodal i veškerý nábytek a věci z jejich domu! Čili prodává nekontrolovatelně. Patří mezi Jumbove mírně polepšené experimenty a jeho prací je nejdál obchodování.

Experiment 089 - Poskoč

Objevil se 2x6.Experiment 089 Poskoč je malý, fialový experiment, který stiskem zeleného tlačítka na jeho hlavě posune dobu i člověka o 5 let do budoucnosti. Původně po jeho vytvoření měl posunout čas jen o 5 minut, ale Jumba udělal nepatrnou chybu. V epizodě "Poskoč" posunul 5 let na požádání Lilo, aby byla teenagerka a pak se dozvěděla, že to nefunguje tak, jak si představovala, protože Hämsterviel uprchl z vězení na Zemi a z města Kauai udělal město Hämsterviel. Proto není jeho schopnost velmi doporučená, přestože má i zpětnou funkci. Patří mezi dobré experimenty a jeho domov je také neznámý.

Experiment 086 - Clink

Objevil se 2x6.Experiment 086 Clink je velký, zelený, krabovi podobný experiment, který je rozdělen na dvě poloviny, které mají obě vlastní mozek. Jeho přední část tvoří velké sklo, do kterého chytá jiné experimenty (ale i všechno ostatní) tak, že se rozdělí a uvězní je znovuzlepením. Hrál v epizodě "Poskoč", když Lilo a Stitch přeskočili o 10 let do budoucnosti a Hämsterviel vládl městu Kauai a přikázal chytit Poskoče a Stitche tomuto experimentu. Clink patří mezi Jumbove polepšené experimenty.

Experiment 133 - PJ

Řeřtik se objevil 2x8.Experiment 133 PJ je malý, oranžovobiely experiment s brýlemi, velkým směšným nosem, knírkem a trubkou na zadku namísto ocasu sestrojen na řádění nejrůznějších kanadských žertů od nevinných po ty nejtrapnější. V epizodě "Kanadské žerty" ho Lilo využila, aby vyvedl žertík náhradnímu učiteli hula tance, ale když si uvědomila, že to není správné, nakonec žertíku podlehla jiná oběť - sám PJ! Dokonce i Jumba všech téměř přesvědčil, že žertíky PJ vyvrcholí do konce světa! V závěru epizody však potvrdil opak. PJ patří jen mezi Jumbove "ulítlé" experimenty.

Experiment 505 - Čistko

Ropak  se objevil 2x9.Má být 515. Experiment 505 Čistko je malý, zelený experiment sestrojen podobně jako 010 Felix - čili čistí všechnu špínu, ale s tím rozdílem, že ji neuprace, ale při jejím polykání se zvětší a když se jí nasytí, naplno ji vypustí do ovzduší a zamoří tak město oblakem špíny. V epizodě "Čistko" řádil samozřejmě ve městě Kauai a když Stitch onemocněl z odpadků, rozhodla se ho zastavit Lilo. Čistko se proměnil na špinavé monstrum a znečistil téměř celé město. Jediný způsob, jak jej zastavit je nastříkat ho sloučeninami dvou sprejů a to ho okamžitě zmenší a zastaví. Teď už jen uklízí ostrov. Čistko patří mezi Jumbove polepšené experimenty.

Experiment 277 - Snooty

Nudloš se objevil 2x10.Experiment 277 Snooty je drobný, fialový, upírovi podobný experiment, který je navržen pro obohacení chemické látky snutónia, které se na Zemi nenachází. Ale Jumba v epizodě "Snooty" zjistil poté, jak Snooty napadl Stitche, že složení snutónia je velmi podobné sliznicím v těle. Takže Snooty na Zemi napadá pouze těch, kteří je mají hojný dostatek stejně jako Stitch a Lilina přítelkyně Victoria. Proto se dá vhodně využít k čištění dutin. Snooty patří mezi Jumbove polepšené experimenty a jeho domov je u Victorie, která si ho nakonec oblíbila.

Experiment 210 - Retro

Experiment 210 Retro je malý, hnědooranžový, dinosaurovy podobný experiment, jehož hlavní funkcí je omotat svým dlouhým jazykem kohokoli a cokoli a změnit jej na jeho prehistorickou podobu i vlastnosti. V epizodě "Retro" přeměnil Lilo, Jumbu a Pleakleyho a Stitch při jejich záchraně zjistil, že protilátkou je natáhnout mu jazyk a 3 krát ho udeřit po zadku. Retro patří do kategorie Jumbove "ulítlé" experimenty a jeho domov je v zábavném "historickém" parku, kde přeměňuje zvířata na jejich prehistorickou podobu

Experiment 248 - Belle

Stella se objevila 2y12.Experiment 248 Belle je malý, modrý, dívčí experiment se širokou hlavou s dozadu zahnutým rohem a dlouhým ocasem. Její hlavní schopností je nesnesitelný vresk, který zastraší nepřítele a donutí jej k útěku. V epizodě "Belle", když Lilo a Stitch s Jumbom a Pleakleyom pozvali Mertl na Ali'iho chodník dokázat existenci legendárních "nočních bojovníků", v jejich blízkosti řádila Belle svým neustálým vřískání. Nakonec se ji Lilo rozhodla využít jako budík pro Nani, ale není známo, kde trávila celou dobu do filmu Leroy a Stitch. Belle patří mezi Jumbove dobré experimenty.

Experiment 316 - Meňomňaukoš

Měl se jménovat Měnič ale Spad řekl ať se jménujeMoufoloměj,objevil se 2x13.Experiment 316 Meňomňaukoš je malý, růžový, měňavke podobný experiment, jehož hlavní funkcí je proměňování sebe i jiných na jinou podobu živého tvora či věci, ale jen pokud si to dokáže přesně představit. V epizodě "Meňomňaukoš" přeměnil Lilo nejprve na Keoniho, aby za něj vyhrála skateboard Velocyraptor v soutěži v skateboardingu a později na Jakea Longa - Amerického draka (v lidské formě), protože nesplňovala věkovou kategorii na soutěž. Meňomňaukoš patří mezi Jumbove dobré a užitečné experimenty a jeho domov je v kostymérii, kde přeměňuje lidem kostýmy na různé příležitosti. Strašně zbožňuje kuřecí stehýnko!