Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pleakly a Jumba

6. 11. 2015

Wendy Pleakley

Pleakley, celým jménem Wendy Pleakley je mimozemšťan s jedním velkým okem, dvěma jazyky, třemi nohama a anténou na hlavě, která mu slouží jako čichový a sluchový nástroj.
Oficiálně je agent a považuje se za experta na naši Zemi, o níž si i myslí, že je přírodní rezervací pro komáry, které jsou podle něj ohrožený živočišný druh.

 V úvodním filmu byl neochotně přiřazen k Jumbovi, aby společně chytili experiment 626 - Stitche, ale později se z nich stala nerozlučná dvojice. Akorát nemá příliš v lásce Jumbove experimenty - je totiž velký mírumilovník. Také miluje pořádek a čistotu. Jeho největší zálibou je převlékání se za ženy a výběr oblečení. V domě Lilo a Nani občas pomáhá v kuchyni. Dá se tedy říci, že Pleakley je ideální, i když trochu popletený domácí typ.

Jumba Jookiba

Jumba Jookiba (Čamba Čukiba) je mimozemský geniální vědec, který se sám nazývá i génius zla (jinak i stvořitel Stitche). 
Je asi 180 cm vysoký, má 4 oči, 3 vlasy a tlustou postavu. Jeho zajímavostí je, že má vysoké IQ, což je prokázáno v epizodě Picháč, když experiment na odbourávání 99% IQ zasáhne Jumbu a jeho IQ je i při 1% vysoké. 
Jeho zálibou je vytvářet nelegální genetické experimenty jako je slavný Stitch. 

 V minulosti pracoval pro zlého dr. Jacquese von Hämsterviela, který jejich financoval a chce je využít na ovládnutí vesmíru, ale když se Jumba přidal do rodiny Lilo, přestal s Hämstervielem spolupracovat a nyní pomáhá Lilo a Stitchovi hledat a chytat jeho experimenty ztracené na Zemi. Co se týče jeho osobnosti, zpočátku působí šíleně a bezohledně, ale dokáže mít starosti o přátele, o čemž se lze přesvědčit v mnoha epizodách a hlavně ve filmu Stitch má mouchy, kde si dělal velké starosti o Stitche a v Leroy a Stitch, kde si uvědomil , že nemůže žít daleko od Lilo. Na Zemi kromě rodiny Lilo a Pleakleyho jiné přátelé nemá. 

 Stitch! anime Jumba má v anime výrazně odlišnou osobnost, než v původním seriálu Lilo & Stitch. Je přátelštější a nedělá už ze sebe génia zla v takovej míře.