Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lilo a Stitch filmy

5. 3. 2017

Lilo a Stitch

Lilo a stitch film

Toto je úvodní film do tohoto světa o Lilo a Stitchovi. Vznikl v roce 2002 a je to jediný kinofilm v sérii. Rovněž se stal nejpopulárnějším filmem v sérii a jedním z nejpopulárnějších animovaných filmů vůbec. Získal i ocenění Oscara za nejlepší animovaný film roku 2003. Proslavil se hlavně díky samotnému Stitchovy a originálnímu disneyovskýmu příběhu, který zaujal tisíce fanoušků na světě a to nejen děti, ale i dospělé.

 Příběh Na daleké planetě Turo galaktická rada odsoudila vědce Jumbu, který vytvořil malý, zlomyslný a destruktivní experiment s poradovym číslem 626, ale při převozu do vyhnanství experiment utekl vesmírnou lodí a havaroval na naší Zemi. Konkrétně na Havaji, kde byl dán do psího útulku a adoptovaný pod jménem Stitch holčičkou Lilo (které nemá žádné kamarádky) a její sestrou Nani, které si mysleli, že je pes. Lilo a Nani, které bývají samy po smrti jejich rodičů, mají problémy se sociálním úředníkem jménem Cobra Bubbles, který se stále snaží Nani dokázat, že Lilo žije ve špatných podmínkách a proto ji musí odvézt do ústavu.Předsedkyně galaktické rady však dala Jumbovi šanci zůstat na svobodě tím, že experiment 626 chytí a za pomoci jednookého agenta Pleakleyho, který je považován za experta na Zemi, i oni přistáli na Havaji s cílem zajmout nebezpečný experiment, který mezitím již stihl nadělat problémy Nani v práci a později i v jejím domě. Postupem času se však v Stitchovi (díky pojmu "ohana" - rodina, na který ho Lilo učila) začala vyvíjet síla přátelství a lásky, přesto, že pro tyto vlastnosti nebyl sestrojen... Celý film je vyplněn hudbou Alana Silvestriho a soundtrackmi Elvise Presleyho (jehož je Lilo obrovskou fanynkou). Objevily se však i 2 originální soundtracky "He mele no Lilo", který zazní jako úvodní "znělka" k filmu a "Hawaiian roller coaster ride", během níž Lilo, Nani, David a Stitch surfují na oceánu.

Stitch! Film

 Stitch! Film je pilot k televiznímu seriálu. Vznikl v roce 2003 po původním filmu. V tomto filmu se poprvé objeví některé z Jumbovch experimentů.

 Příběh Stitch se snaží začlenit mezi obyvatele ostrova a vycházet s nimi jako "ohana". Ale má s tím samozřejmě problémy a Lilo se ho snaží povzbudit. Jeden z vesmírných zločinců jménem dr. Jacques von Hämsterviel, který kdysi spolupracoval s Jumbom a financoval jeho experimenty, se nyní chystá ovládnout Vesmír a najal si propuštěného kapitána Gantua, aby se vydal na Zemi a přinesl mu všechny Jumbove experimenty, které Jumba dehydratoval do malých kapsuliek a tajně s sebou propašoval a schoval. Jelikož Jumba odmítne Gantuovi prozradit, kam své experimenty schoval a najde jen jeden dehydrovaný experiment s číslem 625, Gantu unese Jumbu i experiment k Hämstervielovi k výslechu. Lilo a Stitchovi se Jumbu nepodaří zachránit a doma najdou spolu s Pleakleym Jumbův přístroj se všemi dehydratovanými experimenty. Lilo a Stitch se tedy rozhodnou jeden aktivovat, aby jim nabil raketu a mohli tak konečně Jumbu zachránit. Trošku se však situace zamotá, když Stitch zjišťuje, že všechny ty experimenty jsou vlastně jako jeho "bratranci" 

Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy

Lilo & Stitch 2: Stitch má mouchy je video-film, který volně navazuje na úvodní film. Byl však vytvořen jako předposlední v sérii a až po televizním seriálu v roce 2005. Má však stejnou animaci jako původní film na rozdíl od Stitch! Filmu a seriálu. Nedosáhl už takový úspěch jako předchůdce a už nepatří mezi nejpopulárnější animované filmy, jelikož už je zaměřen více na dětské publikum, narozdíl od původního filmu. Přesto však stále jde o vcelku oblíbené pokračování populární disneyovky.

Příběh Stitchův nový domov je u Lilo a velmi rychle si zvykl domácímu prostředí. Jenže přesto mu štěstí zkřížil vážný problém z minulosti. Po jeho vytvoření jeho stvořitele Jumbu zatkli policisté a tak mu nestihl nabít životu důležité molekuly. Teď se to bohužel projevilo a Stitch bojuje o život s ničivými poruchami, zatímco vůbec nic netušící Lilo se připravuje na velkou školní soutěž v jejím nejoblíbenějším Hula tanci. Přičemž Stitch trpí neovladatelnými zkraty a Lilo o jejich příčině nic neví, její nácvik na soutěž Stitchove záchvaty zcela překazí a proto začne pochybovat o jeho dobrotě a podezřívá ho, že je stále zlý. Pouze sám Jumba ví, co je třeba dělat na Stitchovu záchranu as Pleakleyho pomocí se mu podaří sestrojit nabíječku molekul pro umírajícího Stitche. Později však konečně i Lilo odhalí pravdu a vyjde najevo, že jen její láska a důvěra v ohana mohou Stitchovi vrátit život... 

Leroy & Stitch

Leroy a Stitch je celovečerní video pokračování seriálu, které ho vlastně uzavírá a s ním i celý příběh o Lilo a Stitch. Vzniklo v roce 2006.

 Příběh Když už se Lilo a Stitchovy podařilo najít a zkrotit všechny Jumbove experimenty, Předsedkyně galaktické federace se jich rozhodla odměnit. Jumba dostal klíč ke svému laboratoři, Pleakley dostal místo profesora výuky o planetě Zemi, Stitch získal místo kapitána (místo Gantua) a Lilo byla pověřena dohlížet na všechny experimenty na Zemi. To ale znamenalo, že Stitch, Jumba a Pleakley se musí rozloučit s Lilo a opustit Zemi a svou "ohana". Lilo byla z toho velmi nešťastná, ale přijala jejich rozhodnutí a rozloučili se. Mezitím Gantu vysvobodil Hämsterviela z vězení a Hämsterviel přinutil Jumbu vytvořit mu nový nenavrátiteľne zlý experiment. Jumba tedy neochotně vytvořil věrnou a zlověstnou červenou kopii Stitche, kterú Hämsterviel pojmenoval Leroy a prohlásil ho za svého nového asistenta při pomoci ovládnout Vesmír a zničit všechny polepšené experimenty včetně Stitche, kterého semkne ve vesmírné lodi spolu s Jumbom a Pleakleym a nasměroval je na Černou díru poté, co Leroya naklonoval na 626 kopií. Lilo tušila, že není něco v pořádku a rozhodla se spojit se Stitchem v Gantuho lodi, kde našla experiment 625, který pojmenovala Reuben a ten se jí z vděčnosti rozhodl pomoci zachránit Stitche a celý Vesmír...